ניקוי מרצפות קרמיקה

משקי בית רבים בישראל וברחבי העולם בוחרים לרצף את הבית ברצפת קרמיקה. מרצפות קרמיקה  הן עמידות למשך זמן רב ומעניקות מראה יוקרתי ואלגנטי לבית. רצפות קרמיקה הן קלות מאוד לניקוי – וזהו יתרון משמעותי נוסף!

כעת מתעוררת השאלה כיצד מנקים את רצפת הקרמיקה שלכם?

ניקיון קרמיקה – כדאי לדעת!

כדי לדעת כיצד כדאי לנקות את מרצפות הקרמיקה שלכם תצטרכו לבדוק האם אריחי הרצפה מזוגגים או לא. בדרך כלל הרבה יותר פשוט לנקות מרצפות מזוגגות מאשר מרצפות בלתי מזוגגות. אתם בוודי שואלים את עצמכם מדוע?

בשל שכבת הציפוי מרצפות מזוגגות נוטות לדחות יותר מים ולכלוך בעוד שמרצפות בלתי מזוגגות סופגות אותם הרבה יותר. כשלומדים כיצד לנקות מרצפות קרמיקה מגלים שמרצפות בלתי מזוגגות דורשות קצת יותר מאמץ ותחזוק. אם אתם ניצבים לפני רכישת אריחי קרמיקה לבית אולי כדאי שתביאו נתון זה בחשבון.

כדי לנקות מרצפות בלתי מזוגגות תצטרכו לשטוף את המרצפות לעתים יותר קרובות. ייתכן שתצטרכו לנקות את המרצפות בסחבה רטובה מדי יום כדי שמרצפות הקרמיקה הבלתי מזוגגות שלכם יישארו ללא כתמים. מוטב להשתמש במים נקיים ולנגב מיד אחרי כל פעם בה אתם שופכים על מים על הרצפה כדי להימנע מהכתמה קבועה של המרצפות. חשוב להבין שגם שאיבת אבק היא צעד משמעותי בשימור המרצפות שלכם. עליכם לשאוב אבק כל יום כדי למנוע נזק מרצפתכם. ניתן להשתמש בשואב אבק ידני או בשואב רגיל.

ניקוי המרווחים שבין החריצים באריחי קרמיקה

הבעיה הכי גדולה בניקוי רצפת קרמיקה היא שמירה על  המרווחים שבין האריחים נקיים. כדאי שתדעו כבר בשלב הרכישה כיצד לנקות את המרווחים שביניהן כדי להבטיח את השארות הרצפה שלכם יפה כפי שהייתה בהתחלה.  כשחומר המילוי בין המרצפות נקי מכתמים, גם הרצפה שלכם נראית אחרת אפילו כשהיא מלוכלכת.

כיצד תבטיחו את אריכות ימיה של רצפת הקרמיקה?

חומר המילוי שבין החריצים בד"כ לבן אבל לעתים הוא גם צבעוני. הדרך הטובה ביותר להבטיח את אריכות הימים של מרצפותיכם וחומר המילוי שביניהן היא לאטום את המרצפות. כדאי לאטום את חומר המילוי לפחות פעמיים בשנה. אם חומר המילוי שלכם לבן ומוכתם נקו אותו עם תמיסה שמורכבת מ-50% מי חמצן ו-50% מים. לאחר שהכנתם את התערבות הזאת קחו מברשת שיניים ונקו בעזרתה את הכתמים.

האם אפשר לנקות מרצפות קרמיקה עם חומרים ביתיים?

התשובה היא בהחלט! חלק מחומרי הניקוי הטובים ביותר עבור מרצפות הקרמיקה שלכם נמצאים בביתכם. התכוונתם לרוץ לסופר לקנות חומרי ניקוי חזקים? מאד לא מומלץ!

קל לנקות רצפת קרמיקה ולא דרוש הרבה יותר ממים כדי לשמר את היופי של המרצפות. ניתן לקנות חומרי ניקוי אולם ניתן גם להשתמש במי ברז לשטיפה בסחבה. אתם יכולים לערבב כוס חומץ לבן עם דלי מים בערך וזה יספיק כדי לנקות את הרצפות בביתכם.

ולסיום כרגיל, תמיד תוכל לאתר חברת ניקיון מיקצועית שתעשה עבורך את מלאכת ניקיון מרצפות קרמיקה בדקדקנות וביעילות.

תגים: , , ,

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.